O Mangofique

Mangofique vznikol ako môj zápisník na ceste nového životného štýlu a stravovania, o ktorý som sa rozhodla podeliť s každým kto rád varí, hľadá inšpiráciu alebo sa len rád pozerá na obrázky zdravého a dobrého jedla. Nie som profesionál, stále sa učím a dúfam, že tento blog bude pre mňa aj pre vás nová, obohacujúca skúsenosť.

Všetky recepty na Mangofique sú bezlepkové, bez rafinovaného cukru a vo veľkej väčšine pripravené z organických produktov. Pri varení využívam suroviny ktoré ľudia konzumovali a konzumujú už dlhú dobu ako napríklad zeleninu, ovocie, mäso, ryby, vajíčka alebo tradičné výrobky z mlieka pretože verím, že doma pripravené jedlo z týchto surovín, ktoré sú ideálne sezónne a miestne, je to najlepšie čo môžem svojmu telu dať. Taktiež verím, že ďalšie „dobro“ sa do ľudského tela dostáva skrz fermentované (kvasené) potraviny a preto v kuchyni často používam tieto produkty alebo kvasný proces je súčasťou prípravy jedla.

Dúfam, že sa Vám tu u mňa bude páčiť a radi sa sem budete vracať pre inšpiráciu na zajtrajšie raňajky, obed alebo iné tipy do kuchyne.

Nakoniec by som sa chcela poďakovať ja za tú svoju inšpiráciu – najlepšej kuchárke mojej úžasnej mamke Ester a taktiež úžasnej Solange, ktorá ma naučila veľa o zdravej strave. Mangofique by nebol tak krásny  bez obrázkov, ktoré pre mňa namaľoval môj tatko a bez supertruper profi fotiek od Paca. Ďakujem  Vám ešte raz za pomoc a hlavne za obrovskú podporu pri tvorení tohto celého.

Gabika

10151938_10203467484150000_1820416214084975051_n